header
Стародавній Київ
ТУРИСТАМ - Тури по Києву

СТАРОДАВНІЙ КИЇВ

Для тих хто бажає доторкнутися до історії міста, з якого починалася Русь, відчути справжній дух старовини та поринути в стародавні часи ми підготували цей тур по старовинному Києву.

 1. Тур по Києву- Стародавній Київ. Золоті ворота міста.

Золоті ворота в Києві (вул. Володимирська, 40-а) - один з небагатьох пам'яток оборонного зодчества Київської Русі, що дійшли до наших днів. Існує декілька легенд, чому ворота назвали саме «Золотими». По одній - за проїзд вимагали один золотий, за іншою - в давнину їх зв'язали металом, який виблискував на сонці. У 1982 році, після 10-річної реконструкції, був відкритий павільйон, зведений над стародавньою кладкою воріт.

2. Тур по Києву- Стародавній Київ. Собор Софії Київської.

Собор Святої Софії (вул. Володимирська, 24)  побудований між 1017 і 1037 роком за наказом Ярослава Мудрого. У 1240 році був зруйнований воїнами Батия. В кінці XIV століття митрополит Кипріан відбудував собор заново. Дзвіниця і дзвін Софійського собору були зроблені на замовлення гетьмана Мазепи. Його можна побачити й зараз, піднявшись на другий поверх дзвіниці. Всередині собору збереглося 3 тисячі кв. м древніх фресок і 260 кв. м мозаїк, включаючи знамениту богоматір Оранту. До речі, до останнього часу вважалося, що в соборі зберігаються останки Ярослава Мудрого. Але коли вчені зробили аналіз, виявилося, що кістки належать ... двом різним жінкам.

3. Тур по Києву- Стародавній Київ. Усипальниця князів.

На вул. Володимирська, 2, ви знайдете залишки фундаменту Десятинної церкви. Храм був зруйнований двічі. Перший раз наприкінці 1240 року, коли Київ взяли орди хана. Другий раз храм, відновлений в сорокових роках XIX століття, був підірваний більшовиками в 1928 році.

Як стверджують археологи, храм був одним з найбільших в тодішньому християнському світі - його реальні розміри становили приблизно 44х32 метри, що більше навіть Володимирського собору. Саме в цьому храмі знаходилась усипальниця князів.

4. Тур по Києву- Стародавній Київ. Місце початку Києва.

Старокиївська гора, або Верхнє місто, - це перехрестя вулиць Володимирської, Десятинної та Андріївського узвозу. Це місце, де спочатку княжив Кий - засновник Києва. На згадку про заснування древнього міста на Дніпрі вже в наш час  встановлено камінь з викарбуваними давньослов'янської в'яззю словами Нестора Літописця: «Отсюда появилась русская земля». Його можна побачити недалеко від Історичного музею (Володимирська, 2)

5. Тур по Києву- Стародавній Київ. Княжа церква.

Кирилівська церква (вул. Теліги, 12), побудована в середині XII століття чернігівським князем Всеволодом Ольговичем. Тут у 1194 році  поховали київського князя Святослава - героя давньоруської поеми «Слово о полку Ігоревім». За час свого існування Кирилівська церква кілька разів перебудовувалася. В 1884 році тут працював Михайло Врубель: на вимогу церкви він переписав олійними фарбами відкриті тут стародавні фрески.

 
Сподобалась стаття. Поділись нею з друзями!
.