header
Арсенальна площа
ВИЗНАЧНІ МІСЦЯ - Вулиці та площі

Арсенальна площа

 

 Арсенальна площа - одна з головних площ Печерська. Розташована між вулицями М. Грушевського, Московською та Січневого повстання. Вона є свідком запеклих боїв минулого. Доказом цього є "шрами" від куль та снарядів артилерії, що залишилися на фасаді заводу Арсенал. Загалом вся територія пронизана історичними спогадами – за 5 хвилин ходьби від Арсенальної площі, розташований Парк Слави – ще один меморіал пам'яті боротьби за свободу.

 Площа сформувалася в другій половині XIX ст. в північній частині Печерської фортеці (нової), перед спорудженою у 1846—50 Микільською брамою. На неї виходять корпус і мур заводу Арсенал, посічені кулями під час боїв кінця 1917 — початку 1918, метро "Арсенальна" та будинок колишніх Микільських казарм. В 1923 тут встановлено гармату, яка була на озброєнні більшовиків під час їх виступу проти Центральної Ради наприкінці січня 1918. Цей витвір дістав назву пам'ятника арсенальцям.

Саме Арсенальна площа та прилеглі до неї квартали стали місцем боїв в кінці 1917 на початку 1918 років між пробільшовицькими силами силами Центральної Ради під командуванням начальника Київського військового округу полковника В. Пав­ленка.

В радянські часи в пам'ять про ці події на будин­ку старого корпусу заводу Арсенал, встановлено го­рельєф "Арсенальці на барикадах" (1961) та 1947 — пам'ятні дошки на фасаді одного з корпусів заводу (вул. Московська, 2) і цеху №26.

Свого сучасного вигляду площа набула після будівництва будинків у 1935 та відкриття 1960 року станції метро "Арсенальна", що стала найглибшою в Європі. Вона також є унікальною тим, що наступна станція "Дніпро" знаходиться на поверхні. Спричинене це величезним і крутим схилом правого берега Дніпра.

В наш час багато відпочиваючих і туристів обирають Арсенальну площу, як місце їх захопливих турів та екскурсій визначними місцями Києва. Розташована на ній станція метро, знаходиться найближче до Маріїнського парку, Парку слави. Звідси найзручніше дістатися до Києво-Печерської Лаври. Але Арсенальна (так скорочено звуть її кияни) також заслуговує на увагу, як історична пам'ятка Києва

 

 
Сподобалась стаття. Поділись нею з друзями!
.