header
Бульвар Тараса Шевченка
ВИЗНАЧНІ МІСЦЯ - Вулиці та площі

Бульвар Тараса Шевченка – найдовша алея Європи

 

Бульвар Тараса Шевченка, що бере початок від Бесарабської площі і закінчується на площі Перемоги являється не тільки одним з найкрасивіших бульварів Києва, він також є рекордсменом Європи. Саме тут знаходиться найдовша алея із тополь протяжністю близько 1,5 км. 

Тополина алея, що лінією вишукувалась по обидва боки доріжки з лавочками, надає бульвару Тараса Шевченка особливу красу. Цікаво те що раніше на місці пірамідальних тополь, росли липи. У 1842 році алея стала одним з перших місць де було висаджено привезені від Балкан каштани. Та ці дерева погано прижилися до цієї місцини, тому їх зав’явших розібрали жителі Києва в свої садиби. Деяку частину забрали працівники ботанічного саду. Хто б міг подумати, що через деякий час ця рослина стане символом столиці України!

На початку алеї стоїть пам’ятник Леніну, встановлений        високому циліндричному постаменті із червоного граніту.

 На бульварі Тараса Шевченка знаходиться один з найкращих готелей Києва – Прем’єр-палас.

 По цій вулиці знаходиться також головний корпус найпрестижнішого і найвідомішого університета ім. Т.Г. Шевченка. А напроти знаходиться однойменний парк видатного письменника, кобзаря України.

 Хоч зараз бульвар Тараса Шевченка, це шумна автодорога по якій кожного дня проїжджає велика кількість транспорту, він не втратив своєї чарівності. По ньому завжди приємно прогулятись і відпочити в тіні височенних тополь.

 

 

 

 
Сподобалась стаття. Поділись нею з друзями!
.