header
Зоопарк
ВИЗНАЧНІ МІСЦЯ - Парки та сади

Зоопарк

 

     Територія зоопарку являє собою чудовий парковий масив, що займає бл. 40 га землі. При­родний рельєф (пагорби, яри, озера), цінні деревні і чагарникові насадження роблять його одним із мальовничих куточків Києва. Тут понад 14 000 дерев і чагарників, розбиті газони, ставки. Колекція налічує 2000 представників, в тому числі 350 видів світової фауни.

 

Зоопарк заснований в 1908 з ініціативи Київського товариства аматорів природи. Навесні 1909 правління університету відвело Товариству тимчасово, до придбання власної території, ділянку землі в університетському ботанічному саду для влаштування зоологічного парку. В зв'язку з фінансовими труднощами перші роки зоопарк існував на добровільні пожертви. У 1913 Товариство любителів тварин порушило питання перед Міською думою про надання нової території і того ж року йому було виділено 25 десятин землі Києва на Шулявських пустирях і ярах, що прилягали до річки Либідь(нині на проспекті Перемоги).

В 1919 зоопарк був націоналізований і перейшов у відання міськвиконкому. Почали проводити обмінні операції з іншими зоопарками та іноземними торговельними фірмами.

В 1930 колекція зоопарку налічувала понад 500 екземплярів тварин різних видів, у тому числі левів, леопардів, гієн, антилоп і навіть слонів (слониху Міряй завезено 1929). Зоологічний парк став значним культурно-просвітнім і науково-дослідним закладом. До 1941 він мав 1500 голів, 273 види експонувалися в упорядкованих помешканнях, просторих вигулах і вольєрах.

До Великої Вітчизняної війни парк було чудово озеленено та оформлено, на території влаштова­но чудові клумби з квітами. Тут росли рідкісні для Києва види дерев. Всього деревних насаджень на території парку налічувалося понад 120 видів, в т.ч. 6л. 30 видів хвойних.

Подальший розвиток зоопарку перервано війною. У період фашистської окупації його було розорено, окупанти вивезли до Німеччини цінних експонатів, значну частину колекції знищили, вольєри, загони, басейни та ін. будівлі зруйнували. З усієї колекції вціліло тільки 38 тварин. Після звільнення Ки­єва почалося його відродження.

Поряд із загаль­ним благоустроєм відбувалося швидке збільшення кількості його експонатів. Так, в 1953 їх налічува­лося вже 1149.

В 1969 завершилося будівництво центрального входу з помешканням для кас і екскурсбюро, 1970 павільйону для птахів площею 2400 кв. м, 1972 акватераріуму, де експонується 20 видів екзотичних риб і бл. 10 видів плазунів, 1976 здано в експлуатацію комплекс для приматів, 1982 закінчено будівництво "Острова диких звірів" площею 2 га, найбільшого в Європі для утримання тварин із ро­дини котячих.

З 1996 — зоопарк є членом Європейської асоціації зоопарків та акваріумів. Він постійно пропагує гуманне ставлення до тварин. В ньому створено умови, щоб батьки і діти могли тут відпочити і цікаво провести час; для них проводяться свята, цікаві зоовікторини з врученням пам'ятних подарунків.

 

 

 
Сподобалась стаття. Поділись нею з друзями!
.