header
Володимирська гірка
ВИЗНАЧНІ МІСЦЯ - Парки та сади

Володимирська гірка

Парк Володимирська гірка займає східний відріг Старокиївської гори і стрімко обривається в бік Дніпра та Хрещатицької долини. Заснований у 30-х рр. XIX ст., коли відбулося планування та упорядкування (заверше­но 1849) території стародавньої Михайлівської гори. Розміщений на її верхній та нижній терасах. За­гальна площа — 10,6 га. Тут у дав­ньоруський час розміщувався град Ізяслава — Святополка з Дмитрівським та Михайлівським Золотоверхим монастирями, церквою св. Петра. З Володимирської гірки відкривається один з найвеличніших у Києві краєвидів на Дніпро, його заплаву, острови, лівобережжя міста.

 

 На нижній терасі парку Володимирська гірка височить пам'ятник князю Володимиру Святославичу, встановлений 1853. Постать заввишки 4,5 м з високо піднятим у руці хрестом стоїть на 16-метровому чавунному постаменті і квадратному стилобаті з чавунних плит. Постамент виконано у вигляді восьмигранної баштоподібної каплиці у псевдовізантійському стилі. На його площинах барельєф 'Хрещення Русі" та герб стародавнього Києва роботи В.І. Демут-Малиновського. Погляд князя спрямовано у бік Дніпра та задніпровських просторів. Він є найдавнішим із статуарних монументів Києва. Розміщений на висоті 70 м над рівнем ріки пам'ятник чудово гармонує з навколишнім природним оточенням парку — високими кручами та могутніми деревами, розкривається з різних боків у різних цікавих ракурсах. Після зведення пам'ятника гірка, яка стала улюбленим місцем відпочинку киян, набула сучасної назви – парк "Володимирська гірка", а сам пам'ятник є одним з найвідоміших символів міста Київ.

Бл. 1900 поруч з Володимирською гіркою зведено кругле дерев'яне приміщення, де знаходилась панорама "Голгофа" (не збереглася). На верхній терасі міститься відроджений Михайлівський Золотоверхий монастир, паркова територія з численни­ми кам'яними скульптурами та альтанка, яка збері­гає форми XIX ст. У північно-західній частині розмі­щено павільйон київського фунікулера — найдавнішого в Російській імперії.

 

 

 
Сподобалась стаття. Поділись нею з друзями!
.