header
Ботанічний сад
ВИЗНАЧНІ МІСЦЯ - Парки та сади

 

Ботанічний сад - райський сад


Ботанічний сад - є одним із найстаріших ботанічних закладів України. Це науково-дослідна, навчальна, освітня, природоохоронна установа, яка має за мету збереження, вивчення та збагачення рослинних ресурсів регіону шляхом створення, поповнення та збереження ботанічних колекцій.

 

 Навесні кожний день його відвідують близько ста тисяч киян та гостей столиці. Всіх їх приваблює приємним ароматом прекрасне творіння природи – Сирінгарій.

 Сирінгарій – це сад бузків, що є однією з низки декоративних колекційно-експозиційних ділянок ботанічного саду та своєрідною візитівкою.

 Сирінгарій закладено в 1948 році на площі, що сьогодні становить 2,45 га. Його колекцію складає 21 вид бузків (з 28 існуючих в природі), близько 90 сортів, близько 1500 кущів.

Дійсно в травні схили ботанічного саду одягають чарівне вбрання з рожевого, бузкового, голубого, сніжно білого килиму кущів. Прогулюючись по затишним і тихим алеям, ніби потрапляєш в едем – райський сад, що полоняє тебе неповторною красою і п'янить солодким ароматом.

 Ботанічний сад за видовим і сортовим багатством колекції є другим у світі, проте є неперевершеним  за витонченістю планування, за пишністю кущів та надзвичайно рясним щорічним квітуванням і красою пейзажів.

 Ботанічний сад розташований на схилі Дніпра, тому з будь-якого його куточка можна милуватися його дивовижними краєвидами.

 Також тут зібрані унікальні колекції тропічних та субтропічних рослин, що розміщені в оранжереях загальною площею понад 5 тис. квадратних метрів. Однією з найбільших є колекція тропічних орхідей, яка налічує понад 350 природних видів та різновидностей, що належать до 150 родів.

 Відвідуючи оранжереї ви не тільки познайомитись з рослинністю тропіків та субтропіків, а й відчуєте на собі теплу і вологу, жарку і суху чи прохолодну погоду що підтримується в оранжереях для нормального росту рослин.

 Влітку, після того як відцвіте бузок, ботанічний сад манить відвідувачів своїм розарієм. І це не дивно. Колекція різноманітних сортів троянд полоняє своєю красою і різнобарв'ям.

        В результаті багаторічної діяльності по інтродукції рослин в ботанічному саді створені унікальні флористичні комплекси "Ліси рівнинної частини України", "Українські Карпати", "Степи України", "Крим", "Кавказ", "Середня Азія", "Алтай та Західний Сибір", "Далекий Схід". На цих ділянках зроблена спроба не лише відтворити рослинність певної географічної зони, але по можливості й рельєф та окремі типові ландшафти.

 Тому не дивно, що  ботанічний сад є об'єктом комплексної охорони, належить до земель природного та історико-культурного призначення, які охороняються як національне надбання держави. Від ранньої весни до пізньої осені ботанічний сад подарує Вам незабутню прогулянку по красі створеній самою природою.

 

 
Сподобалась стаття. Поділись нею з друзями!
.