header
НОВИНИ КИЄВА
Пейзажна аллея - пам'ятка природи
10.04.2012 19:53

Пейзажна аллея - комплексна пам’ятка природи місцевого значення

 

З 2005 року Пейзажна алея перебувала на межі зникнення. На прекрасну паркову зону площею в 3,4 га, що знаходиться в околиці вулиць Володимирська та Велика Житомирська, Андріївського узвоза та межує з підніжжям гори Дитинець та схилом Старокиївської, нижче Національного музею історії України намагалися зазіхнути будівельники. У їх планах було побудувати чергову багатоповерхівку, та ще й не де-інде, а на історичній території Києва, замість прекрасного парку.

На захист Пейзажної алеї встали самі кияни, які вирішили красою побороти невігластво забудовників. Замовивши у митця Костянтину Скретуцькому дивовижні скільптури, панно та інші архітектурні шедеври, громада перетворила цю місцині на справжню казку.

Остаточною перемогою стало присвоєння Київрадою Пейзажній алеї статусу - комплексної пам’ятки природи місцевого значення. Це рішення київських урядовців на чолі з О. Поповим гарантує унікальний сквер від забудовників. Заборона будівництва також допоможе зберегти на території ще й унікальні рослини, занесені до Червоної книги України.

Тепер на Пейзажна алея стане ще прекрасніша, адже в планах громадських організацій створити справже місто дивовижних споруд та витворів мистецтва.

Також можете прочитати інформацію, подивитись цікаві фото та відео про Пейзажну аллею.

 


.