header
Музей Пирогово PDF Печать
ВИЗНАЧНІ МІСЦЯ - Музеї

Пирогів (Пирогово) – музей-машина часу в минуле

Вивчаючи в школі українську літературу та історію України, кожен з нас часто подумки переносився в мальовничі українські села, Карпатські полонини чи степи Півдня. Мабуть не знайдеться людини яка б не чула про Сорочинський ярмарок та «Вечори на хуторі близь Деканьки» Гоголя.

Фото Київ: Музей Пирогово

Фото парків, садів Києва: Вітряний млин

Музей Пирогів (Пирогово) – це музей під відкритим небом, який як машина часу перенессе Вас в минулі часи і покаже Вам всю красу народної архітектури та побуту України.

 

Національний музей народної архітектури та побуту України (саме така його офіційна назва) знаходиться на Околиці Києва біля села Пирогів. Він представляє собою архітектурно-ландшафтний коплекс, який розкинувся на 133,5 гектарах площі.

hata&church

 Фото парків, садів Києва: Архітектура Пирогово

 

У музеї Пирогово представленна архітектура та побут українського села. Тут представлено 275 експонатів народного будівництва XVI—XX століть усіх історико-етнографічних регіонів України.

Фото Київ: Музей Пирогово

 Фото парків, садів Києва: Сільська хата

 

Вражає своєю красою, неповторністю і самобутністю не тільки будівлі а й інтер’єр хатин. Тут представлено також велика кількість національного одягу, дереввяного і глиняного посуду, меблів, реманенту та старовинних музичних інструментівю.

Фото Київ: Музей Пирогово

 Фото парків, садів Києва: Реманент. Пиригово.

 

Замовивши екскурсовода Ви зможете дізнатися багато чого цікавого про побут, звичаї та життя людей України XVI—XX століть .

Фото Київ: Музей Пирогово

 Фото парків, садів Києва: Інтер'єр хати.

 

Пирогово є неоціненним джерелом історії, оскільки в музеї є дуже багато цінних історичних експонатів. Однією з них є хата видатного українського поета Т.Г. Шевченка.

На території розміщено багато дерев’яних церкв, де зберігаються стародавні іконостаси.

church

 Фото парків, садів Києва: Дерев'яна церква.

 

Однією з візитних карток Пирогово є поле з вітряками – спорудами у яких зерно за допомогою сили вітру перемелювалось на борошно.

Тож кожен українець, на мою думку, повинен хоч раз в житті відвідати Пирогово і доторкнутися до джерел духовності наших пращурів. Крім незабутніх вражень та великої кількості цікавої історичної інформації, музей допоможе відірватися від шумної міської метушні. Тут можна буде залишитись наодинці з природою, пройтися по тінистим лісовим стежкам, помилуватися гарною природою.

Фото Київ: Музей Пирогово

 Фото парків, садів Києва: Подвір'я. Пирогово.

 

Корисним Пирогово стане і тим хто засидівся у офісах перед моніторами свої комп’ютерів, тому що щоб обійти експонати музею доведеться пройти не один кілометр шляху. Але скажу Вам чесно – воно того варте!

 
Сподобалась стаття. Поділись нею з друзями!
.