header
Андріївська церква
ВИЗНАЧНІ МІСЦЯ - Храми та монастирі


Церква святого Андрія

 

Андріївська церква – храм запропонований державою до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Андріївська святиня – унікальна пам’ятка архітектури, приклад стилю барроко, творіння видатного митця Бартоломео Растреллі.

 

Збудований храм на Адріївській горі в честь приїзду до Києва імператриці Єлизавети. Храм був збудований в 1744 – 1762 рр., але незважаючи на досить тривалий вік доніс до киян свою унікальну архітектуру, оздоблення та іконостаси.

Андріївська церква привертає увагу відвідувачів гармонією форм, ліній з ланшафтом. Андріївська церква – це однокупольна святиня, яка стоїть на двоповерховій споруді - будиноку-стилобату, що відіграє роль фундаменту.

До храму від вулиці ведуть круті чавунні сходи, а балюстрада навколо святині дозволить відвідувачам помилуватись прекрасними краєвидаим Подолу та Дніпра.

Захоплює своєю неповторністю і внутрішнє оздоблення. Стіни Андріївської церкви прикрашають як всесвітньо-відомі іконостаси «Зішестя святого духа на апостолів», «Нагорні проповіді Христа», «Таємна вечеря» так і національний історико-християнський живопис: «Проповідь апостола Андрія скіфам» та «Вибір віри князем Володимиром».

Відвідування Андріївської церкви – пам’ятки історії, живопису і архітектури XVIII ст. Додасть у вашу скарбничку неповторні спогади відвідувань храмів та монастирів Києва.

 

 

 

 

 
Сподобалась стаття. Поділись нею з друзями!
.