header
Софіївський собор
ВИЗНАЧНІ МІСЦЯ - Храми та монастирі


Софіївський собор – храм Берегині в заповіднику Софія Київська

 

Софіївський собор - храм на території Софіївського монастиря, є складовою заповідникa «Софія Київська», що в 1994 році отримав статус національного.

Софія Київська

 Фото храмів, монастирів: Софія Київська

 Ще раніше у 1987 році Гамбурзький фонд присудив заповіднику Європейську Золоту медаль за збережені безцінні історичні пам’ятки. А в 1990 р. ЮНЕСКО занесла Софіївську святиню до Списку всесвітньої спадщини.

 

Софіївський собор - це пам’ятка світового значення, української архітектури XI – XVIII століть. Він крізь сторіччя проніс до наших часів відомості історичних часів Київської Русі.

Окрім нього до Національного заповідника Софія Київська належать такі памятки історії, як «Золоті ворота», «Андріївська церква», «Кирилівська церква» і «Судацька фортеця».

Софія Київська

 

 Фото храмів, монастирів: Золоті бані Софії Київської

 

У давні часи святиня була головним храмом держави, центром духовного, культурного й соціального життя країни. На території Софії містилася митрополія, при якій існувала найдавніша бібліотека з майстернею, у якій переписували і передруковували книжки різних країн та народів. Поруч з ним розміщуються Бурса, Будинок Митрополита, Братський корпус, Хлібня, дзвіниця, Трапезна, Південна вежа, що входять до складу заповідника.

Софія Київська

 

 Фото храмів, монастирів: Софія Київська

 

Внутрішнє оздоблення Софіївського собору вражає своїми різнобарвними мозаїками (витвори мистецтва виконані з безлічі шматочків різнокольорового скла) та фресками. В храмі знаходиться найбільша в Європі кількість цих витворів ХІ ст., що дійшли до наших часів.

Особливістю фресок храму є гра великої кількості відтінків кольорів, які складно відтворити навіть сьогодні, використовуючи найсучасніші технології.

Софія Київська

 

Фото храмів, монастирів: Оздоблення Софії Київської

 

Вражає відвідувачів Софіївської святині шедевр мозаїчного мистецтва – зображення Святої Діви Марії (Оранти) з піднятими догори руками. Унікальність її в тому що мозаїка знаходиться на внутрішній поверхні купола і під різними кутами зору Оранта здається зображеною в різних позах.

Софія Київська

 

Фото храмів, монастирів: Оранта

 

Загалом весь ансабль стінопису святині належить до християнської тематики та величі Київської Русі.

Отже Софіївський святиня — унікальна пам'ятка середньовічного монументального мистецтва і важливе історичне джерело, що доносить до нас історію давніх часів та нповторну красу і велич створену мтцями та архітекторами Давнього Києва.

 

 

 
Сподобалась стаття. Поділись нею з друзями!
.