header
Стадіон "Динамо" PDF Печать
ВИЗНАЧНІ МІСЦЯ - Архітектурні споруди

Стадіон імені генія футболу


Стадіон «Динамо» ім. Валерія Лобановського - найбільша після НСК Олімпійського спортивна арена в Києві, названа на честь видатного гравця, тренера і генія шкіряної кулі Валерія Васильовича Лобановського.

 

Особливістю цього стадіону є те, що він знаходиться в центрі Києва біля Європейської площі та Майдана незалежності. На мою думку не існує в світі іншого спортивного закладу, якого б оточувала така вишукана краса. Адже він знаходиться посередині Міського парку, на схилах Дніпра. Тому фотболні вболівальники мають змогу не тільки насолодитися грою команд ай приємно і цікаво провести час до чи після матчу.

Біля стадіона «Динамо» ім. Валерія Лобановського знаходиться також ляльковий театр, музей води, арка дружби народів, Маріїїнський парк, Верховна рада України, Кабінет Міністрів України та багато іншого. Погодтеся перелічені вище просто вражає.

Місткість стадіону «Динамо» ім. Валерія Лобановського становить 16 873 глядача. Трибуни організовані у формі овалу. Спортивна арена була збудована в 1927 році і є домашньою ареною для києвського клубу «Динамо Київ»

На території спортивної арени знаходиться пам’ятник збудований в 1971 році на честь футболістів київського «Динамо», які брали участь у поєдинку відомому як «матч смерті».

В 2003 році біля стадіону розмістили ще один монумент ,до перших роковин смерті Валерія Лобановського. Наставник «Динамо», що присвятив цьому клубові все своє життя, зображений на звичному йому місці – на тренерській лавці, а в основі пам'ятника лежить великий футбольний м'яч.

Навіть головний вхід на стадіон «Динамо» ім. Валерія Лобановського являє собою витвір мистецтва. Це округла колонада по обидва боки яких розташувались касси а невеличкі сходи ніби межа, подолавши яку Ви потрапляєте в світ справжнього футболу в світ спортивної боротьби, азарту та непереможного духу.

З огляду на сказане вище розумієш, що не дарма комплекс стадіону «Динамо» імені Лобановського є пам'яткою архітектури та історії місцевого значення.

 
Сподобалась стаття. Поділись нею з друзями!
.